Tabim Forum ; Destek Hizmetleri

Ticari Yazılımlar => Genel Muhasebe Programı => Konuyu başlatan: mahir üzerinde Şubat 06, 2009, 12:35:35 ÖSKonu Başlığı: xml parse eror hatası
Gönderen: mahir üzerinde Şubat 06, 2009, 12:35:35 ÖS
hesap planına girerken xml parse eror hatası veriyor tamam diyip geçiyorum. Ancak hesap planında ilgili hesabın vergi dairesini seçmek istediğimde liste boş geliyor.


Konu Başlığı: Ynt: xml parse eror hatası
Gönderen: mahir üzerinde Şubat 06, 2009, 12:40:19 ÖS
Bu hata mesajının iki sebebi olabilir.
1. si C:\Tabim.win\Muh klasoru altında vergi dairelerini tutan kodlar.xml veya VergiDairesiToDp.xtr dosyalarından birisi  olmayabilir veya herhangi bir yere kullanıcı tarafından taşınmış olabilir.  Hata vermeyen başka bir makinanız var ise o makinanızdaki ilgili dosyaları hata veren sisteminizde C:\tabim.win\muh klasörüne kopyalamanız yeterli olacaktır.
2. si ise windows'unuz xml uzantılı dosyaları açamıyordur. Bunuda denemek için C:\Tabim.win\Muh\kodlar.xml dosyası üzerinde çift tıklayarak deneyebilirsiniz. Bu dosyayı eğer internet explorer'ınız açmıyorsa bilgisayarcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.  İyi çalışmalar.


Konu Başlığı: Ynt: xml parse eror hatası
Gönderen: mahir üzerinde Ağustos 23, 2013, 10:52:36 ÖÖ
Masa üstünden programı çalıştırdığınız buton kısayol olması gerekiyor. Eğer exe direk masa üstünde ise bu sorunla karşılaşırsınız. Masa üstündeki exenizi silip C:\Tabim.win\Muh klasorü altındaki TabimMuhasebe.exe yi kısa yol olarak masa üstünüze ekleyip bu şekilde çalıştırınız.