Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: bordro s de agi bordro sorunları  (Okunma Sayısı 15465 defa)
İHLAS
destek1
*

« : Mart 15, 2008, 09:19:26 ÖÖ »

herkese iyi çalışmalar. tabim bordro s ile ilgili bir iki ayrıntıya değinmek istiyorum. bordro s' de agi bordrosu oluşturulduğunda ilgili ayda çıkan işçiyi bordroya yansıtmıyor. örneğin şubat 2008 tahakkuku aldığımda şubat ayı içerisinde çıkan işçi olmuşsa normal ücret bordrosuna ben bu işçiyi görürken. agi bordrosunda bu işçiyi göremiyorum. bu konuyu daha önce destekdi görevli olan arkadaş ibrahim beye iletmiştim. bu konuda çözüm olacak bir çalışmanız söz konusumu bunu blmek istiyorum. aslında bu konu üzerinde durmamım bir sebebi tebliğde bu konunun irdelenmiş olması. tebliğdeki ifade aynen şu. "yıl içerisinde işyeri yada işveren değiştiren işçiler, yeni işverenleri yada işyerleri nezdinde çalışmaya başladıkları aydan itibaren agi indiriminden yararlanırlar." şimdi işçi çıktığı ay içerisinde bir başka işverene bağlı olarak çalışmaya başlamışsa bu durumda "agi bordrosuna hak vermek lazım:)) ama eğer işçi bizim işyerimizden çıktı ise ve de bir başka işveren nezdinde o aynı ay içerisinde çalışmaya başlamadı ise o zaman agi indirimden yararlanacağı işveren yine biziz. ve bu işçinin bilgileri o ayki agi bordrosunda gözükmesi gerekmektedir. üstelik birde ben agi bordrolarını her ayı kendi içeirsinde özel çıkartıyorum. yni şubat için ayrı bir agi ocak için ayrı bir agi bordrosu vb. bu bu konuda bana daha büyük biir zorluk çıkartıyor. ve ben o ay içerisinde çıkmış olan işçileri mevcut bordroyu döküm aldıktan sonra düzelt butonu ile düzeltme moduna geçerek tek tek herbir çıkan işçi için yeni bir satır açmak ve her birinin bilgilerini ayrı ayrı girmek durumunda kalıyorum. bu noktada tabim ekibi olarak sizlere tavsiyem tıpkı normal ücret bordrosunda olduğu gibi agi borrosundada dönem seçme olanağının kullanıcıya tanınması ve kullanıcının seçtiği aydaki çalışan işçilere ait bilgilerin agi bordrosuna yansıtılması. saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim.
mahir
Yönetici
destek3

« Yanıtla #1 : Mart 17, 2008, 09:50:27 ÖÖ »

Öncelikle programlarımız ile ilgili önerileriniz için teşekkür ederiz. AGİ bordrosunun mantığı puantaj yapıldıktan sonra değil puantaj yapılmadan önce hesaplanan ve personelin o anki mevcut aile durumuna göre hak edilen AGİ tutarının 12 aylık olarak çıkartılmasını sağlar. Personelin hak ettiği AGİ tutarı bordroda ayrıca belirtilmektedir. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda genelde uygulama Aylık Maaş Bordrosu yapıldıktan sonra birde AGİ bordrosu istedikleri için, önümüzdeki 3-4 gün içerisinde yeni versiyonda bu konu için ek bir bordro hazırlamış bulunmaktayız. Ayrıca yıllık olarak aldığımız AGİ bordrosunda da yıl içerisinde işten çıkan personeller AGİ Bordrosunda gösterilecektir. Mevcut versiyonumuzun duyurumunu www.tabim.com.tr adresinde duyurular bölümünden takip edebilirsiniz. İyi çalışmalar.
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: